Kaitseväelased saavad 34 mln krooni maksva elumaja

19. detsember 2001, 09:09

Kaitseministeerium kulutab Tartus elavate Eesti kaitseväelaste eluasememurede lahendamisele 33,7 miljonit krooni, lastes ASil Linnaehitus ehitada 70 korteriga elamuks ümber endise piimakombinaadi peahoone, kirjutab Tartu Postimees.

Kaitseministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Madis Mikko ütles, et Vaksali ja Näituse tänava nurgal asuvas neljakorruselises hoones saavad endale korterid Eesti kaitseväelased ja Riia mäel asuva kaitseväe ühendatud õppeasutuse inimesed, kes ei ela Tartus.

Mikko sõnul on eellepingud Linnaehitusega sõlmitud, ent hoone ostu-müügileping sõlmitakse tuleva aasta algul. Maja peab olema elanike vastuvõtuks valmis tuleva aasta suve algul.

Küsimusele, miks ei hakka kaitseministeerium kortereid Linnaehituselt rentima, vastas Mikko, et see tuleks maja ostust tunduvalt kallim.

'33,7 miljoni krooni eest saame nn. võtmed kätte hoone: hinna sees on 4866 ruutmeetri suurune krunt, hoone kordategemine ja korterite mööbel,' selgitas Mikko. 'Sellisel moel oleme kortermajad ostnud ka Tallinnas ja Tapal.'

Esimese hooga kaitseministeerium siiski uue maja omanikuks ei saa. Esmalt ostab Linnaehituselt maja Ühisliising ning ministeerium ostab Ühisliisingult selle omakorda välja paari aasta jooksul.

Lisaks endise piimakombinaadi kontorihoonest kortermaja ehitamisele plaanib Linnaehitus samasse lähedusse püsti panna ka kaks kuni 40-korterilist elamut.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing