Patsiendi andmed liidetakse infovõrku

19. detsember 2001, 08:16

Ravi tõhustamiseks ja kiirendamiseks luuakse viie aasta jooksul tervishoiuasutuste ühtne elektrooniline andmebaas, millest on kättesaadavad kõigi patsientide tervisekaardid ja haiguslood, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Uues infosüsteemis liigub info koos patsiendiga ? igas raviasutuses, kuhu patsient pöördub, on info teda juba ootamas,? kirjeldas ?Tervishoiuprojekti 2015? IT-konsultant Henrik Aavik.

Arst saab tulevikus vajamineva teabe kätte esimesest süsteemiga ühendatud arvutist. ?Kui tegemist on autoõnnetusega, võimaldab infosüsteem patsiendi veregrupi sekunditega teada saada,? tõi Aavik näite. ?Oluline on, et patsiendi kvaliteetseks ravimiseks vajalik info oleks kriisiolukorras kiiresti kättesaadav.?

Infosüsteemi loomise tähtsamaid tingimusi on andmete turvalisuse tagamine. ?Ükskõik kuidas infosüsteem tehniliselt lahendada, asugu see või sajas serveris üle Eesti, tegu on superandmebaasiga, mis sisaldab inimese kõige intiimsemaid andmeid,? toonitas Aavik. Tema sõnul lahendaks turvalise ID-kaardi juurutamine suuresti ka tervishoiu infosüsteemi kaitstusega seotud probleemid.

Praeguseks on välja töötatud elektroonilise tervisekaardi ja haigusloo kirjed, järgmisel aastal kavandatakse andmevahetusstandardi loomist. Selgeks vaidlemata on veel ka tulevase infosüsteemi ülesehitus. Lisaks rahapuudusele on suuremaks takistuseks erinevus haiglates kasutusel olevas tarkvaras.

Huvi projekti vastu on mitmel suuremal Eesti IT-firmal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing