Tolliskandaali segatud mesila sai pommiähvarduse

19. detsember 2001, 08:11

Üleeile õhtul tehti pommiähvardus OÜ Astel KT omanikule Kalev Männele kuuluvale mesilale Reius, pommi ei leitud, kirjutab Pärnu Postimees.

Kaja Kukk Pärnu politsei teabetalitusest ütles, et kella kaheksa paiku helistati ühele Pärnu haigla telefonile ning paluti teatada häirekeskusele ja politseile, et Reiu mesilas on pomm.

Miks helistaja ise neisse kohtadesse ei helistanud, võib Kuke sõnade kohaselt olla tingitud sellest, et politseis ja häirekeskuses lähevad kõned linti ja see lihtsustab helistaja leidmist.

Männe ütles, et tema koju Raekülla tulid õhtul politseinikud ja teatasid pommiähvardusest. ?Läksime siis Reidu, seal ootasid kohalikud politseinikud juba ees,? kirjeldas Männe. ?Käisime ümber maja, kõik uksed olid lukus. Viisin mehed igaks juhuks sisse, et nad näeksid: mul ei ole siin mingit salakaupa või midagi muud, mida võidakse arvata.?

Mesilasi pidava Männe nimi sattus ajakirjandusse mõne kuu eest, kui tema Ukrainast tulnud ja transiidina Soome minema pidanud mesi tolli kinni jäi.

Kukk ütles, et samal päeval ähvardati pommiga Viiburi kaubakeskust.

Siiani pole politseil õnnestunud leida helistajat, kes tegi eelmisel nädalal pommiähvarduse Port Arturi kaubakeskusele.

Tavaliselt käivadki pommiähvardused lainetena, üks teeb otsa lahti ja teised hakkavad järele tegema, ütles Kukk.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing