Pärnu kaiomanikud jõudsid akvatooriumi suhtes kokkuleppele

20. detsember 2001, 08:24

Viis Pärnu kaiomanikku on kirjutanud alla ühiste huvide protokollile eesmärgiga moodustada Pärnu jõe suudmes ühtse akvatooriumiga Pärnu sadam, kirjutab Pärnu Postimees.

ASi Pärnu Sadam juhatuse esimees Peeter Volkov ütles, et kokku on lepitud niiviisi, et Pärnu sadam saab ühe passi, milles on eraldi nummerdatud ja üles loetud kõik kaiomanikud, kes on ühistegevusega liitunud.

Juhuks, kui kaiomanikke tuleb juurde, on protokollis kirjas, et nemadki võivad liituda ja oma kai sadama passi kanda.

?Võrreldes varasemate vastuoludega, mis terava konkurentsi tõttu ja huvide põrkumisest Pärnu sadama akvatooriumi määramisel tekkisid, on tänaseks olukord põhjalikult muutunud, sest kaiomanikud on kokku leppinud, et tegutsevad ühiselt,? kommenteeris Volkov.

Peale ASi Pärnu Sadam on protokollile alla kirjutanud AS Pärnu Laevatehas, OÜ Pärnu Stividorid, AS Japs ning Taastusravikeskus Viiking, millel on paadikai vallikraavis.

Sadama akvatooriumiks taotletakse Pärnu jõge suudmest Kesklinna sillani koos vallikraaviga, Sauga jõe suuet Siimu sillani ning Pärnu lahel koordinaatidega määratud sissesõidukanali ümbruse veeala, samuti lahel tähistatud laevade ankruplatsi.

Pärnumaa keskkonnateenistuse kalanduse peaspetsialist Mart Arula ütles, et akvatooriumi koordinaadid Pärnu lahel on kaluritega kooskõlastatud.

Kaiomanikud on kokku leppinud, et sadama administratsiooniks saab AS Pärnu Sadam ja tema määrab ametisse sadama kapteni. Firma koostab sadama eeskirjad ja korraldab ohutu laevaliikluse.

ASile Pärnu Sadam kavatsetakse jätta süvendustööde korraldamine ja kanalimaksu koguminegi.

Täna arutab akvatooriumi piiride kehtestamist ning kooskõlastamist linnavolikogu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing