Aasta viimased ja uue esimesed tunnid

Mari Sarv 21. detsember 2001, 00:00

Aastalõpp on see aeg, kus pidu võib pidada kus tahes ja kuidas tahes. Stiilipeod, kabareed, ballid, kontserdid, ööklubid, pisemad pubid ? võimalusi on piiritult.

Lisaks spetsiaalsetele aastavahetusprogrammidele on võimalus võtta uusaastaööks tuba hotellis ? enamasti on paketi hinna sees ööbimine ja hommikusöök, õhtuks vähemalt rootsi laud (või hoopis mitmekäiguline õhtusöök) ja ?ampusepokaal, tantsuks ansambel ning kui hotelli juures on ka ööklubi, siis selle pääse. (Näiteks Rannahotell ja Maritime hotell Pärnus või Karupesa Otepääl). Paljudel hotellides on uue aasta esimesel päeval uniste piduliste meeleheaks hiline check-out: tavapärase keskpäeva asemel kell kolm või neli päeval.

Kuid on ka tõsisemaid ettevõtmisi, näiteks Tallinnas Olümpia hotellis esietendub muusikal ning laste jaoks on eraldi programm ja vanemad ei pea lapsehoidja leidmisega pead vaevama.

Tallink pakub ka võimalust ööseks merele minna ning uut aastat Tallinna lahel tervitada.

 • ANNIKKY LAMP

On trende, mis lihtsalt keelduvad kadumast. Kaua võib, ohkavad mõned, kui neid järjekordsele stiilipeole kutsutakse. Kuid teemaüritused ei ammendu ja pakuvad endiselt põnevaid võimalusi ennast ja teisi uues valguses näha.

Tagasihoidlike, 60ndate ja 70ndate aastate stiili matkivate klassiõhtute ja sünnipäevadega alanud suundumus arenes mõne aasta jooksul Vibe?i-taoliste hedonistlike karnevalide ja kujuneva keskklassi sõpruskondade rafineeritud koosviibimisteni. Ka teemad polnud enam lihtsakoelised: inspiratsiooni ammutati raamatutest, filmidest, muusikast, elukutsetest, värvidest, kaugetest maadest, moest, millest iganes.

Staa?ikas stiilipidude korraldaja Katrin Sipelgas, kes hetkel valmistab ette Hollywoodi vana-aastaõhtut Brilliant World 2002, ei usu, et ind teemapidusid korraldada niipea raugeks või huvitavad ideed lõpeks. Sipelgas nõustub samas, et lihtsad teemad on üleekspluateeritud.

Huvitava kontseptsiooni ja hea teostusega on Sipelga meelest silma paistnud näiteks ?Kullapalavik? ja ?Studio 54? Vibe?i sarjast ning ?Edevuse laat? Nightmanis toimuvatest Gayride?i üritustest.

Sipelgas seletab eestlaste stiilipeolembust üleminekuajale järgnenud tüdimusega viinast ja mehukattist. ?Ma ei tea, kes korraldas uue aja Eestis esimese stiilipeo, aga ilmselt oli see edukas ja tuleb välja, et kõik on selle trendiga kaasa läinud.? Näib, et muidu temperamendivaesed eestlased vajavad aeg-ajalt võimalust end kellegi teise rolli panna ja välja elada, pidutseda iga kord pisut isemoodi.

Jõulu-, vana aasta õhtu ja uue aasta peod toovad endaga taas kord kaasa stiiliürituste uputuse. Milline teema on kõige populaarsem? ?Glamuur,? teab Katrin Sipelgas täpselt. Olgu siis 80ndatest mõjutatud, barokne, diskolik, venepärane või lihtsalt sädelev, glamuuriideoloogiast kantud peoga ei saa aastavahetusel kuidagi eksida. Pidutsege stiilselt!

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  25. November 2011, 09:12
  Otsi:

  Ava täpsem otsing