Jõulud Viinis

Karin Järvet 21. detsember 2001, 00:00

Keset jõuluruttu paistab Viini raekoda välja suursugune, antiigihõnguline ja oma väärtust täpselt teadev.

Kauni esindushoone fassaad muutub juba neljandat aastat järjest viinlaste ja kümnete tuhandete turistide rõõmuks advendi ajaks maailma suurimaks kunstikalendriks, pakkudes 24 raekoja aknakese avanedes rahvale vaatamiseks arvestatavamate kaasaegsete kunstnike töid. Igal kunstikalendri aknakesel on oma patroon. 24. detsembril avaneva aknakese sponsoriks on Austria Pank, patrooniks Viini abilinnapea Grete Laska. Kõik teisedki patroonid on leida teatmeteoses ?Kes on kes Austria majanduselus?.

Kunstikalender taotleb peaasjalikult kahte eesmärki: see on ainulaadne kunsti spondeerimise projekt, mis pakub kunstnikele võimalust oma taieste esitamiseks ning kontaktide loomiseks sponsoritega. Sageli kujuneb sellest aastatepikkune koostöö.

Kolmel jõulueelsel nädalalõpul kõlavad raekoja akende taga kaunis peosaalis koorimuusikateosed kogu maailmast, mida esitavad festivalile külla sõitnud koori. Maagiline tõmbejõud on väikeste viinlaste jaoks meisterdamistubadel raekoja vestibüülis ning suhkruvati, suhkrustatud õunte jm hõrgutiste kioskitel, samal ajal kui täiskasvanud mõtisklevad klaasi pun?i või hõõgveini juures, miks küll nende lapsepõlve jõulud olid hoopis imelisemad.

Raekoja pargis võib leida jõuluimedesalus lelupuu, õhupallipuu, käpiknukupuu, laternapuu, maiustusepuu. Tulede säras paistavad interaktiivne iglu, põhjapõtrade karussell, valgus-show, valsipaviljon muusikaliste ja visuaalsete üllatustega. 140 jõuluehete ja käsitöö müügiletist mööda jalutades kogunevad jõulukingid koduste jaoks nagu võlujõul taskutesse.

Maronid ? restitäis hobukastanipuu Itaalia ja Korsika sugulase vilju on küpseks saanud. Kastanid soojendavad kolm korda, esmalt kui sa neid grilli juures ootad, seejärel kui kastanituutu soojendab külmast kohmetuid käsi ning lõpuks, kui tuleleil maronidest mööda selgroogu alla käib.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing