Korruptsioon veeteede ametis

21. detsember 2001, 00:00

11. mail ilmus Äripäevas artikkel pealkirjaga ?Ametnik müüs riigiametile tehnikat?, kus härra Kaarel Aaret süüdistatakse korruptsioonis.

Meie jaoks ei olnud see fakt uudis, kuna me olime ammu teadlikud sellest, et Kaarel Aare töötab mitte ainult veeteede ametis, vaid on ka firma RSTA ja Bestikon üks asutajatest.

Kaarel Aare astus välja firmade juhatuse koosseisust ja sai noomituse veeteede ametis. Meil tekib loogiline küsimus ? kas on võimalik, et inimene jätab suure kasumiga firmad, mis on ise asutanud ja jääb tööle riigiametnikuna palgaga 5000?7000 krooni?

1999. a paluti Andrei Kondratjukil lahkuda Eesti Merelaevanduse sideteenistuse juhataja ametikohalt põhjusel, et firma RSTA, kus ta samuti töötas, müüs raadioside- ja navigatsiooniseadmeid ja tegi kõik montaa?i- ja remonditööd ESCOs. Kõik lepingud olid allkirjastatud firma presidendi Kaarel Aare poolt. Meie info kohaselt olid seadmete ja montaa?itööde hinnad alusetult kõrgendatud 3?4 korda.

Firma RSTA mitu aastat rääkis laevaomanikele, et ainult nemad omavad veeteede ametilt litsentsi raadioside GMDSS seadmete teenindamiseks. Kaarel Aare suunas kõik laevaomanikud just firmasse RSTA.

Varem arvasid klassifitseerimisühingud, et firma RSTA on ESCO struktuuris, kuid nüüd arvavad, et firma on veeteede ameti struktuuris, vaatamata sellele, et see on erafirma.

Kaarel Aare käis koos Andrei Kondratjukiga pidevalt rahvusvahelistel konverentsidel ja näitustel ja vestluses teiste firmade esindajatega oli selge, et nad töötavad koos.

Dokumentide läbivaatamise ajal meie firmas huvitas Kaarel Aaret eriti, kust meil on programmeerimisseade EPIRB Jotron, mida müüb firma RSTA, Kontrollitud olid kõik dokumendid, lausa järelpärimisteni firmadesse, keda me esindame Eestis, sest kinnituste koopiad, mis me esitasime, teda ei rahuldanud. Kõik meie kirjad ja protestid veeteede ametisse jäeti vastamata. Kaarel Aare eesmärk on täielikult toetada firmat RSTA.

Käesoleva aasta juulis, kui üks meie praegustest töötajatest otsis endale tööd kohtas ta Kaarel Aaret firmas RSTA. Kaarel Aare ütles talle, et peale firma RSTA ei jää lähemal ajal tööle ükski teine analoogne firma, mis teostaks raadioside- ja navigatsiooniteenuseid merelaevanduses.

Tähelepanu väärib ka firma Bestikon tegevus. Firma loodi Kaarel Aare poolt, ta oli ka juhatuse liige. Firma paigaldas kõikide veeteede ameti laevadele elektroonkartograafide süsteeme. Süsteemid on väga halva kvaliteediga. Ja olemasoleva info alusel kulutatakse antud süsteemide teenindamiseks igal aastal kuni 2 miljonit krooni.

Arvame, et Kaarel Aare ei tohi töötada veeteede ametis.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing