Ühisreid tõi välja segaduse ehitusfirmas

Kristina Traks 21. detsember 2001, 00:00

Tallinna ja Harju tööinspektsiooni juhataja Jaan Kiviall ütles, et ta pole tükk aega näinud sellist segadust ja korralagedust nagu ettevõttes, kus eile käidi. ?Ühtegi töölepingut polnud, töötajate nimekirja samuti mitte, kõik kokkulepped töölistega olid suulised,? kirjeldas Kiviall. ?Ettevõtte töömehed tuli meile kaebama pärast seda, kui nad olid mitu kuud tööd teinud ning palka selle eest polnud saanud.?

Ehitusfirma juht olevat reidi toimumise ajal haiglas olnud ning töödejuhataja Kivialli sõnul mingit mõistlikku selgitust anda ei osanud.

?Me teeme neile ettekirjutuse, mis kohustab firmat palku välja maksma, kuid ilmselt maksavad nad siis miinimumpalka,? ütles Kiviall. ?Samuti saavad meie inspektorid ettevõtte juhti karistada 3000kroonise trahviga ning kohtu kaudu saab trahvi teha 6000 krooni.?

Kiviall ütles, et isegi kui inimene peab tegema tööle asumisel mingi proovitöö, tuleb selle eest maksta ja samuti ei saa ehitustööliselt lihtsalt niisama nõuda tagantjärele praagi väljamaksmist, vaid esmalt tuleb selgeks teha, kelle süül praak tekkis.

Maksuamet reidi tulemusi veel ei kommenteeri.

Sellised ühisreidid muutuvad järgmisel aastal reeglipäraseks üle kogu Eesti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing