Uudistetoimetus näitas uurivat ajakirjandust

Inno Tähismaa 21. detsember 2001, 00:00

?Võrreldes teiste lehtede toimetustega tooksin ma esile selle, et Äripäev tegeleb süstemaatiliselt uuriva ajakirjandusega. Et toimetuse koosseis võimaldab seda teha ja seda ka väga soositakse,? kirjeldab Äripäevas kogetut uudistetoimetuse reporter Heidit Kaio. Ta töötas telekanali TV1 uudistetoimetuse juhina ja liitus Äripäevaga sügisel, mil telekanal oli töötajatele pikemat aega jätnud palgad välja maksmata ning enamik töötajatest sealt lahkus.

Äripäeva uuriva ajakirjanduse kõige värskem vili on Tallinna linnavalitsuse raharaiskamiste paljastamine. Raha kulutamisest oli räägitud juba alates möödunud sügisest, mil linnas sündis uus võimuliit, ent sõnadest jõudis tegudeni esimesena Äripäeva reporter Virkko Lepassalu, kes võttis vaatluse alla raha liikumise abilinnapea Leivi ?eri valitsemisalas.

Tänaseks on Leivi ?er ametikohalt tagasi astunud ja linnas käimas põhjalik revisjon ülejäänud ametkondade kulutuste kohta. Mõttetu rahakulutuse paljastamine oli üheks argumendiks linnavalitsuse plaani vastu võtta täiendavad 1,5 miljardit krooni laenu.

Sarnaseid uurivaid lugusid ning artiklisarju ilmus aasta jooksul teisigi. Nii näiteks Mustamäe ühiselamute müügiskeemi ja Tallinna parkimispiletite äri kirjeldus, Ernesto Preatoni mahhinatsioonide valguse kätte toomine, niinimetatud Norra õdedeprojekti telgitaguste paljastamine, salakütuse müügivõrgu jälgimine ja lood kaubandusfirma Baltic Food allakäigu tagamaadest.

Suur osa nimetatud artiklite mõjust tuleneb ühelt poolt ajakirjanduse enda arengust, teiselt poolt loomulikult ka ühiskonna jõulisemast reaktsioonist pressis avaldatule.

Äripäeva ajakirjanike saavutused on sündinud pikaajalise süsteemse arengu tulemusena. Toimetuse töökorralduses on Äripäeva reporterite jaoks arengukavade ja motivatsiooniskeemide väljatöötamine ning regulaarsed tulemusvestlused muutunud iseenesestmõistetavaks rutiiniks.

Sealt on mindud edasi, praegu töötab seitse Äripäeva reporterit kodus, kasutades nn mobiilset kodukontorit, ajakirjanikel on sülearvutid ja juba lähiajal lubab GPRS mobiilne andmeside vahendada infot mis tahes punktist mis tahes ajal. Mobiilsus annab Äripäeva ajakirjanikele eelise kiiruses uudiste vahendamisel Äripäev Online?i, mis on muutunud Äripäeva paberväljaande lahutamatuks osaks.

Reaalajas uudised on omakorda oluline andmebaas, mis on suureks toeks uurivate artiklite kirjutamisel. Parimad ja mõjukamad artiklid ootavad Äripäeva uudistetoimetust aga kindlasti veel ees.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing