Börsiülevaade: aktsiaturg lõpetas nädala kindla suunata

21. detsember 2001, 15:16

Viimasel pikal börsipäeval enne jõulupühasid polnud Tallinna aktsiaturul kindlat suunda ega ka domineerivat väärtpaberit. Samas õnnestus aga tavapärase kauplemisaktiivsusega börsipäeval käsi valgeks saada kolmeteistkümnel börsil noteeritud aktsial seitsmeteistkümnest.

Tallinna börs liikus sarnaselt Euroopa turgudega, mis USAst tulnud negatiivsetele signaalide tõttu alustasid päeva kindlas miinuses kuid keskpäevaks suutisid sellest välja rabelda.
Veidi võis aktsiaid keerutada ka see, et täna oli kuu kolmas reede ehk päev, mil lõppesid detsembrikuusse kirjutatud optsioonid.

Kõige ilmekam oli päeva esimestel minutitel 154,75 krooni ära katsunud kuid nädalale 158 krooni pealt punkti pannud Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia. Tõusu päevaga 1,3%.

Aktiivsuse poolest jätkas Hansapangaga hiilgamast ka EVP <GR#EE.EVP>, mis 37 tehingu käigus odavnes 12% ning sulgus 67 sendil.

Kuigi Merko Ehituse <GR#EE.MERKO> aktsia sulgus 1,7% suuruses miinuses ehk 41,10 krooni peal näitas päeva lõpuks 41,60 kroonini tõusnud aktsia ostuäär juba kolmandat järjestikust päeva, mil huvituti Baltimaade suurima ehitusfirma aktsia vastu.

Koos Londoni GDRi odavnemisega oli nõrk aga Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia, mis lõpetas 69,25 krooni ehk 0,3% madalamal kui päev varem.

Paari väikse müügitehinguga löögi jalad alt ära Tallinna Kaubamaja <GR#EE.TKM>
aktsial. Poolteist miljardi kroonise aastakäibega jaekaubanduskontserni aktsia kukkus 2,5% ning sulgus 58 kroonil ehk tasemel mida pole nähtud pärast selle aasta jaanuari.

41,60 kroonise ehk selle aasta madalaima sulgemistasemega tuli täna aga leppida Viisnurga <GR#EE.VN> aktsial.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing