Erkki Raasuke: 2002 jätkub liisingu võidukäik, laenuintressid ei alane

21. detsember 2001, 11:56

Hansapanga juhatuse liikme Erkki Raasukese hinnangul on järgmisel aastal oodata liisingu suuremat kasutamist, eluasemelaenu intressid püsivad esialgu praegusel tasemel.

Raasuke lausus, et suuri muudatusi 2002. aasta pangandusvaldkonnas ilmselt kaasa ei too, küll on oodata mitmeid väiksemaid arenguid. Ta lisas, et globaalse majanduskeskkonna paranemine aasta lõpus tõukab ülespoole ka Eestit: 'Ei taha ära sõnuda, aga üldine jahenemine on meid suhteliselt vähe mõjutanud.'

Raasuke prognoosis järgmiseks aastaks turujagamise jätkumist jaekaubanduses. 'Nõrgemad kukuvad välja, see mõjutab ka pankasid,' märkis ta. Samuti peaks Raasukese sõnul 2002. aasta tooma suuremate ettevõtete hulgas rohkem rahavoogude juhtimist mitte kohustuste, vaid aktivate poole peal.

'Jätkub bilansiväliste finantseerimisviiside kasutamine ehk maakeeli öelduna: jätkub liisingu võidukäik,' ütles Raasuke. Ta lisas, et ettevõtted keskenduvad edaspidi rohkem oma põhitegevusele ning ostavad enam teenuseid sisse.

Laenuintresside alanemist Raasuke ette ei näinud. 'Võrreldes praeguse tasemega püsivad nad 6-8 kuud, seejärel liiguvad tasapisi üles Euribori poolel,' märkis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing