Kallas teeb senise liidu säilitamisel panuse Ilvesele

21. detsember 2001, 09:05

Reformierakonna esimees Siim Kallas kinnitas, et teeb pärast peaminister Mart Laari lahkumist igal juhul katse kolmikliitu koos hoida. Toomas Hendrik Ilvese valitsusjuhiks saamise üle oleks kolmikliit nõus Kallase väitel läbirääkimisi alustama, kirjutab Eesti Päevaleht.

Vastuseks küsimusele, kas ta on nõus asuma peaministri kohale, ütles Kallas, et see on komplitseeritud küsimus. ?Kui hakatakse variante kaaluma, siis on kaks asja vaja selgeks teha: kas tuleb piisav toetus ning kas ei sunnita tegema midagi niisugust, mis on täiesti järsult vastu minu veendumustele, senisele tegevusele,? ütles Kallas.

Kallase sõnul on ka muid variante peal Keskerakonnaga kokku mineku. ?Võimatuna näivad variandid võivad läbirääkimiste käigus osutuda reaalseks: tehakse näiteks Toomas Hendrik Ilvesele pakkumine hakata peaministriks, siis võtab ta seda ülesannet väga tõsiselt ja üritab koalitsiooni kokku panna. Sellistel juhtudel on kõik erakonnad valmis läbi rääkima,? lausus Kallas

Kallas sõnul tuleb praeguse koalitsiooni jätkamine tuleb kõne alla. ?Mina igal juhul katse teeksin. Kas siis kuidagi ümber struktureerida või mingid variandid leida, mis kolmikliidu töö võimalikuks teeks. Mina selle katse teeksin,? ütles Kallas.

?Liit Keskerakonnaga on riigi tasemel keerulisem kui linnas, sest linnaprobleemid ei ole maailmavaatelised,? rääkis Kallas. ?Ma pean ütlema, et Keskerakonna seisukohtades on palju populismi, mis ei toetu maailmavaadetele. Olen olnud Keskerakonna suhtes kriitiline ja mõnede seisukohtade suhtes jäängi. Meie koalitsioon Mõõdukatega ei ole sugugi kergem. Ma ennustan, et seal lähevad maailmavaated ühel hetkel palju enam lahku.?

?Kuid me ei ole läbirääkimisi pidanud ega erakonnaga otsustanud, kas oleme valmis Keskerakonnaga koalitsiooni minema. Seda võin küll öelda, et ma ei usu vähemusvalitsuse toimimisse,? sõnas Kallas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing