Kurjategijad nõudsid Radissonilt pommiähvardusega viit miljonit

21. detsember 2001, 09:02

Politsei tabas mehed, kes üritasid Radisson SAS hotellilt viit miljonit krooni välja pressida ja ähvardasid plahvatama panna ehituse ajal hotelli betoonkonstruktsioonidesse paigaldatud pommid, kirjutab Eesti Päevaleht.

Väljapressimise idee tekkis tallinlastel Vahuril (42) ja Matil (26) suvel. Mehed lootsid, et ülemaailmset hotelliketti haldava Radisson SASi juhtkond täidab nende nõudmise, kuna kardab pommiähvardustega kaasneva paanika tõttu kliente kaotada.

10. juulil saatsid mehed hotelli juhtkonnale anonüümse e-meili, milles nõudsid viie miljoni krooni maksmist.

Keeldumise korral ähvardati korraldada hotellis plahvatusi. Väljapressijad väitsid, et pommid asuvad suurehitise betoonkonstruktsioonides, kuhu nad paigutati juba ehituse ajal.

Väljapressijate ja hotellijuhtide elektroonilisel kirjavahetusel hoidis silma peal keskkriminaalpolitsei, kelle poole Radisson SAS abi saamiseks pöördus.

?Raha maksmise täpset skeemi me uurimise huvides veel avaldada ei saa, kuid meestel oli kogu asi põhjalikult läbi mõeldud,? ütles keskkriminaalpolitsei abidirektor Andres Anvelt.

Politsei vahistas Vahuri ja Mati selle nädala algul. Politseinike üllatuseks oli kuriteo algataja varem Soomes narkokuriteo eest kohtulikult karistatud Vahur.

?Tegemist ei olnud mingi tavalise narkokulleriga. Ütleme nii, et teda tuntakse,? lausus keskkriminaalpolitsei abidirektor Andres Anvelt.

Väljapressimissüüdistuse saanud mehed jäävad kohtu loal vahi alla kuni 13. veebruarini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing