Palts: linnapea ei peaks üldse palka saama

21. detsember 2001, 09:06

Tallinna ekslinnapea Tõnis Palts arvab, et pealinna juht ei tohiks üldse palka saada, sest õiglast tasu on raske maksta, kirjutab SL Õhtuleht.

?Praeguses üldises vaesuses tuleks igal linnavalitsuse liikmel ausalt näidata, kust ta tegelikult tulu saab,? ütles Palts.

Kuigi linnapea amet on Paltsu sõnul ebarentaabel, polnud siiski kavas vabatahtlikult kohalt lahkuda. ?Mitte kunagi pole mul olnud eesmärgiks linnapeana teenida. Palganumber (koos muude tasudega ligi 36 000 krooni - K.P.) tuli mul meelde alles viimastel päevadel, kui pidin seda küsima kolleegidelt seoses informatsiooniga, mida esitasin ajalehes omal kulul,? rääkis Palts.

Palts märkis, et pole otseselt mõõtnud, kas linnapea ametiga kaasnevad kulutused olid suuremad kui ametiga kaasnevad tulud. ?Aga arvestades seda, et oli palju linnajuhtimisega seotud ja poliitilisi lõunaid, millest ainult väikese osa tasus linnavalitsus, et auto oli mul oma jne, siis raha riiete ostmiseks ja laste ülalpidamiseks sealt küll ei jäänud.?

Palts kinnitab , et maksis näiteks autojuhile omast taskust juurde? ?Mingi osa sai ta linnast, minu meelest ettenähtud autokompensatsiooni jagu. Ülejäänu maksin ise. Aga ega ma muid variante ei otsinudki!? rääkis Palts.

Linnapea palk pole Paltsu sõnul väike ega suur. ?Palk pole ju saladus ja pärast viriseda ei ole korrektne. Meer peakski täna tasuta töötama, sest sellist tasu, mida see koht vääriks, ei ole võimalik tänase elatustaseme taustal maksta. Kui keegi tuleb sellele tööle palga pärast, siis järgneb kindlasti ka kohe korruptsioon. Meeriks ei või tulla omakasu pärast. Praeguses vaesuses peaks iga linnavalitsuse liige näitama, kust ta tegelikku tulu saab,? rääkis Palts.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing