Tapa volikogu otsustab täna spordihoone saatuse

21. detsember 2001, 09:19

Täna õhtul koguneb Tapa linnavolikogu erakorralisele istungile, et otsustada, kas anda linnavalitsusele luba sõlmida leping ASiga Merko Ehitus või mitte. Kui luba antakse, algab linna spordihoone ehitus juba uue aasta esimesel kuul, kirjutab Virumaa Teataja.

Tapa volikogu arutab spordihoone küsimust juba teist korda paari kuu jooksul. Mõni aeg tagasi ei leidnud volikogus heakskiitu linnavalitsuse ettepanek võtta spordihoone ehitamiseks järgmise aasta linnaeelarvesse rahaline kohustus.

Eelmisel korral vajati positiivseks otsuseks vähemalt poolte volikogu liikmete jah-sõna, sest tegemist oli pikaajalise investeeringuga. Vaja oli üheksat häält, kogunes kuus.

Nüüd lähenevad linn ja spordihoone ehitust pooldavad linnavolinikud asjale veidi teistmoodi. Täna õhtul piisab, kui lepingu sõlmimist pooldab rohkem saadikuid, kui sellele vastu on. Erapooletud hääletajad, nagu eelmisel korral, asjade käiku ei muuda.

?Me oleme nii palju eeltööd teinud, et kui reede õhtul positiivset otsust ei tule, siis minu käed vajuvad küll rippu,? tunnistas Tapa linnapea Kuno Rooba.

Hetkel saab Tapa linn spordihoonele kulutada 6 miljonit krooni: 3,5 miljonit on laenu näol planeeritud veel tänavusse linna eelarvesse, 1,5 miljonit andis riik riiklike investeeringute programmist, järgmisel aastal lisandub nimetatud summale kindlasti miljon krooni, mille Tapa hea naaber Saksi vald omalt poolt spordihoone ehitusse investeerib.

Spordihoone ehitus maksab aga kokku 22,25 miljonit krooni. Linnapea Rooba sõnul suudetakse selle ja järgmise aasta rahade arvelt kokku saada 12 miljonit krooni. Olemasolevale kuuele miljonile leitakse lisa fondidest ja muudest vahenditest.

?Ülejäänud summale sõlmime vajaduse korral liisingu,? lisas linnapea. ?Eks ta kitsal purdel kõndimine ole, kuid finantseerimise skeem on olemas ja ma loodan väga, et volikogu on sellega nõus.?

Kui tuleb positiivne otsus, hakkab Merko Ehitus linnapea kinnitusel jaanuaris ehitama ja sügiseks on spordihoone valmis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing