Toomas Noorem: Tarkoni eksport tõuseb järgmisel aastal kolmandiku võrra

21. detsember 2001, 14:01

Tartu elektroonika- ja peenmehaanikafirma AS Tarkon planeerib järgmisel aastal vähemalt 30 protsendi suurust käibe ja ekspordi kasvu, oli ettevõtte peadirektor Toomas Noorem tuleviku suhtes optimistlik.

?See on tunduvalt rohkem kui tänavu, mil jäime praktiliselt 2000. aasta tasemele,? sõnas Noorem. Tarkoni järgmise aasta käibeprognoos on 230 miljonit krooni.

?Eksporditõusu tagavad meile selle aasta lõpus saadud lisatellimused elektroonikasektorist,? rääkis Noorem. ?Teiseks kindlustab kasvu see, et oleme tõsist tööd teinud ka teiste sektorite arendamisel nagu näiteks elektrotehnikaseadmete tootmine.?

Noorema sõnul suureneb järgmisel aastal kindlasti ka sõlmede tootmine autotööstusele. Lisaks on Tarkon sisenemas meditsiinitehnika turule.

Tarkoni toodangust läheb riigist välja 95 protsenti. Sellest 60 protsenti ekspordib Tarkon otse ja ülejäänu läheb välja läbi teiste Eesti ettevõtete.

Noorem sõnul on Eesti tööstus edukalt arendanud allhankeketti ja loonud soodsad tingimused. See on põhjus, miks Skandinaavia, Saksamaa ja teiste riikide firmad järjest enam loovad Eestisse tootmisüksusi.

?Hindade kasv Aasias ja sealse piirkonna ebastabiilsus on sundinud paljusid ettevõtteid otsima partnereid just meie regioonist,? rääkis Noorem. ?Ka Skandinaavia ligidus annab meile küllaltki hea positsiooni.?

Noorema sõnul aitab arendada Eesti ekspordipotentsiaali hiljuti loodud tehnoloogiaagentuur, mis toetab uute tehnoloogiate arendamist ja juurutamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing