9. jaanuar 2002 kell 7:27

WSJ võrdleb juhtkirjas Eestit Hongkongiga

Mart Laari valitsuse tagasiastumisele pühendatud juhtkirjas kiidab The Wall Street Journal Europe Laari ja tema juhtimisel Eestis toimunud arenguid ning võrdleb Eestit Hongkongiga.

?Eesti eesmärgiks oli seatud saamine kaubanduse vabasadamaks ja Euroopa vastuseks Hongkongile. Ja nii tehti,? kirjutab autoriteetne majandusleht.

?Ametist lahkuv Laar juhtis Eestit kui vabaturumajanduse ideede futuristlikku laboratooriumi. Selle Põhjamaa (Nordic country ? toim.) eksperimendid andsid märkimisväärseid õppetunde kogu Euroopale?, kirjutab ajaleht.

Pikas kirjutises meenutab WSJ, kuidas Laari esimesel valitsusajal oli Eestis veel rubla ja enam kui 100protsendiline aastainflatsioon ning jõuab Eesti praegusesse aega, mida kiidetakse ülevoolavalt.

?Ei ole selge, kas Eesti liitub ELiga, või EL Eestiga. Brüssel surub sellele Põhjala eelpostile peale 11 000 tollitariifi, mis võivad majanduse konkurentsivõimet haavata. Pole imestada, et eestlased on ühed euroskeptilisemad Ida-Euroopas. Kes teab? Nad võivad isegi liitumise vastu hääletada. Sel juhul on vaieldav, kes kaotab rohkem, kas Eesti või EL,? kirjutab WSJ.

Hetkel kuum