11. jaanuar 2002 kell 7:36

Börsiülevaade: turud otsivad märke leidmaks edasist liikumissuunda

Euroopa börsidel tõotab täna tulla rahulik ja stabiilne päev. See ei tähenda turu stabiliseerumist vaid seda, et maaklerite sõnul ootavad investorid selgemaid märke ennustamaks ettevõtete ja majanduse lähituleviku. Senini turgu üles viinud kiire kosumislootus aasta teisel poolel on tasapisi haihtumas.

Veidi võib edasise suuna suhtes abiks olla USA Keskpanga juhi Greenspani tänane sõnavõtt, kuid see tuleb alles pärast Euroopa turgude sulgemist.

Eile jätkas ka kolmapäeval väsimise tundemärke näidanud Tallinna börs passiivsemaks muutumist.

Liideraktsiad liikusid igavalt päev varem kätte saavutatud tasemete juures kuid paar teise esheloni aktsiat tegi päeva jooksul läbi märksa huvitavamaid manöövreid.

Põhinimekirjas aktiivsusega mitte eriti hiilgaval Tallinna Kaubamaja <GR#EE.TKM>

aktsial löödi paari müügitehinguga jalad alt ning väärtpaberi ostuäär kukkus 57,50 kroonilt 52,50 kroonini. Väärtpaber sulgus 52,75 kroonil ehk madalaimal tasemel pärast 2000. aasta oktoobrit. Kaotus päevaga 11,7%.

Viimase kahe ja poole kuu jooksul on ettevõte teatanud kahe uue supermarketi tüüpi Selveri ehitamisplaanidest ja 31 mln kroonisest võlakirjade refinantseerimisest. Kuigi need on märgid, et jaekaubanduskontsern kavatseb jõuliselt kaasa lüüa Eesti jaekaubandusturul suruvad investeeringud paratamatult alla ettevõtte kasumit kui ka dividende.

Teine suurem liikuja oli Baltika <GR#EE.BAL> aktsia, mis kerkis kuue ostutehinguga 2,8% ning sulgus 32,70 kroonil ehk uuel kõrgeimal tasemel pärast möödunud aasta septembrikuud.

Hansapanga aktsia sulgus 170,50 kroonil ehk 0,3% plussis ning Eesti Telekom <GR#EE.ETL> sulgus sarnaselt kolmapäevaga 75 kroonil.

Hetkel kuum