Ülo Toomsalu • 15. jaanuar 2002 kell 6:50

Vastseliina vald saab hakata tööstusala rajama

Vastseliina vallal on käeulatuses 250 000 eurot ehk 3,9 miljonit Eesti krooni, et hakata rajama osaliselt alevi territooriumile jäävat tööstusala, kirjutab Võrumaa Teataja.

?Finantsmemorandum Eesti Vabariigi ja Euroopa Komisjoni vahel on allkirjastatud, Phare raha on tulemas,? kinnitas Vastseliina vallavanem Kadi Kaur.

Vastavalt memorandumile rahastatakse Phare 2001 programmist Tapa linna ja Vastseliina valda, kes mõlemad saavad 250 000 eurot.

Vastseliinas plaanitakse selle raha eest lahendada ettevõtluse arendamiseks mõeldud tööstus- ala kanalisatsiooni-, elektri- ja teeprobleemid ning ehitada sild. ?Praegu tööstusalal üle Piusa jõe viivat silda pole. Kunagine majandiajal ehitatud Perametsa sild on lagunenud,? rääkis vallavanem.

Tööstusalal, millele on kehtestatud detailplaneering, majandab juba praegu mitu väiksemat ettevõtet ja üks suur puidufirma. ?Rajatava ühekilomeetrise mustkattega tee ning silla kaudu hakkavad sõitma firmade suured veoautod. Praegu sõidetakse läbi alevi, ent alevi keskel asuva ristmiku ning sealse silla laiust arvestades pole see ohutu,? tutvustas vallavanem praegust olukorda.

Tööstuspiirkonna esimene etapp hõlmab 12 hektarit, tulevikuks on reserveeritud veel sama suur maa-ala. Kui kõik kulgeb plaanipäraselt, peaks tööstusala ehitus lõppema veel tänavu.

Hetkel kuum