Ülo Toomsalu • 17. jaanuar 2002 kell 6:06

Köögivili kallineb kümnendiku võrra

Lõuna-Euroopa kehvade ilmade tõttu on detsembrist Eestisse sisseveetavate köögiviljade hinnad tõusnud ning põhjustanud ka Eesti köögiviljade hinna tõusu. Tõus võib lähikuudel olla kuni 15 protsenti, kirjutab Eesti Päevaleht.

Harjumaa piiril asuva Laheotsa talu peremees Johannes Valk ütles, et kui 3. detsembril müüs ta kartulit kilohinnaga 4,40 krooni, siis praegu maksab kilo enam kui kaks krooni rohkem ehk 6,50 krooni.

Aiandusliidu tegevdirektori Valdur Milleri sõnul jätkub kartuli ja teiste köögiviljade hinnatõus mitu kuud.

?Julgen pakkuda, et hinnad tõusevad veel 10-15 protsenti,? lausus Miller, kelle sõnul hakkasid köögiviljad märgatavalt kallinema eelmisel aastal enne jõule.

Tallinna Kaubamaja toiduainete osakonna juhataja Inge Kuuri hinnangul on neil viimase kuu jooksul tõusnud kõige rohkem kartuli, kapsa ning värske kurgi hind. ?Täna maksab meil kartulikilo 7.90, aasta tagasi samal ajal aga 3.90,? tõi Kuur näite.

Tema sõnul pole võimatu, et järgnevate kuude jooksul võib kartulikilo hind kasvada 10-12 kroonini. Erinevatel hinnangutel on oodata kapsa, värske kurgi ja ka teiste köögiviljade hinna tõusu.

Milleri hinnangul võib praegust situatsiooni arvestades hindade stabiliseerumist oodata alles mais.

Hetkel kuum