Alates esmaspäevast, 21. jaanuarist on ute- ja kitsekasvatajatel võimalik toetust taotleda.
Utetoetuse taotluste vastuvõtt kestab Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) piirkondlikes büroodes jaanuari lõpuni. Ute ja kitse kasvatamise toetuseks on eraldatud 3 miljonit krooni.
Seda toetust on õigus saada põllumajandustootjal, kellel ei ole 1. jaanuari seisuga riikliku maksu maksuvõlga või selle tasumine on ajatatud. Toetust saab taotleda äriühing või füüsilisest isikust ettevõtja (FIE), kellele kuulub vähemalt 5 üle ühe aasta vanust utte või kitse. Loomad peavad olema nõuetekohaselt märgistatud (kõrvamärgid kõrvas) ja registreeritud PRIAs põllumajandusloomade registris.
Soovitame PRIA piirkondlikust büroost läbi käia ja lasta seal välja printida oma loomade registreerimisnumbritega taotluse lisa. Siis ei pea taotleja hakkama kõiki uttede ja kitsede registreerimisnumbreid taotlusesse käsitsi kirjutama.
Taotlejal tuleb 12. aprillini pidada oma karjas sama arv märgistatud ning registreeritud uttesid ja kitsi, kelle kasvatamise eest ta toetust küsis. PRIA kontrollib vähemalt 5% taotlejate uttesid ja kitsi kohapeal. Toetus makstakse välja aprillis.
Ute ja kitse kasvatamise toetuse taotlusi võetakse vastu Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) piirkondlikes büroodes 21. kuni 31. jaanuarini. Taotlusvormid ja täpsem info PRIA koduleheküljelt http://www.pria.ee või büroodest.
Ka eelmisel aastal maksti ute- ja kitsetoetuseks 3 miljonit krooni ja toetuse suuruseks kujunes 281 krooni looma kohta. Mullu maksti toetus välja detsembri alguses, 757 taotlejale kokku 10 653 ute ja kitse kasvatamise eest.
Seotud lood
Nõudlus kulla järele tõusis mullu uue rekordini, millele aitasid kaasa nii keskpankade kullaostud kui ka investeerimisnõudluse kasv, selgub Maailma Kullanõukogu värskest raportist.