Viktoria Korpan • 24. jaanuar 2002 kell 9:10

EMT: Tele2 peaks ostma meilt m-parkimise litsentsi

AS EMT ei nõua m-parkimise teenuse pakkumise lõpetamist Tele2e poolt, vaid et Tele2 lõpetaks EMT ainuõiguste rikkumise. Tele2-l on võimalik jätkata teenuse pakkumist litsentsilepingu alusel, ütles ASi EMT avalike suhete juht Kaja Pino.

?EMT mobiilse parkimise lahendus on kaitstud patendiametis kasuliku mudeliga. Kui teised operaatorid mobiilparkimisega alustada plaanisid, toimusid läbirääkimised EMT ja nende vahel, mille tulemusel sõlmiti Radiolinja Eesti ja EMT vahel kokkulepe, mis võimaldab litsentsilepingu alusel kasutada RLE klientidel EMT lahendust,? lausus Pino. ?Tele2 loobus läbirääkimistest ja tuli välja lahendusega, mis sisuliselt kopeerib EMT kasuliku mudeliga kaitstud lahendust, rikkudes seega EMT ainuõigust.?

Pino ütles, et kasuliku mudeli seadus näeb ette, et teine pool peab tõendama, et ta ei riku kasuliku mudeliga kaitstud isiku õigusi.

?EMTd esindav patendibüroo pöördus ametliku järelpärimisega TELE2e poole, paludes selgitust, kuidas erineb TELE2 parkimislahendus EMT poolt kasuliku mudeliga kaitstust. Sisulist vastust sellele paraku ei tulnud, nii et EMT-l ei olnud oma õiguste kaitseks muud võimalust kui kohtusse pöörduda,? sõnas ta.

EMT kasulik mudel on kaitstud ka Soomes ja avaldatud rahvusvaheline patenditaotlus, mis kinnitab mudeli uudsust ja kaalukust ka rahvusvahelises plaanis, märkis Pino.

EMT parkimislahenduse valis rahvusvaheline GSM Assotsiatsioon möödunud aastal novaatorlike ideede hulgast 4 nominendi hulka ja see pälvis palju tunnustust ülemaailmselt. EMT parkimislahendus pälvis samuti möödunud aasta Eesti Infoettevõtjate Liidu 'Aasta Tegu' tiitli.

Hetkel kuum