Ülo Toomsalu • 24. jaanuar 2002 kell 6:10

Pärnu linn investeerib tänavu üle 67 miljoni krooni

Möödunud nädalal Pärnu volikogus vastu võetud linnaeelarves on kõige enam investeeringuid ehk 41,4 protsenti plaanitud linnamajanduse arengusse, kirjutab Pärnu Postimees.

Abilinnapea Taimi Vilgas ütles, et üle poole majandussfääri kavandatud 27,8 miljonist kroonist ehk 14,5 miljonit kulub tänavate korrashoiule.

?Teede ja tänavate olukord on linna valusaim probleem, kuhu kuluks märksa rohkem raha, kui selleks eraldada on võimalik,? nentis Vilgas.

Suurim tänavune töö, millele kulub lõviosa rahast, on Kooli, Kanali ja Karusselli tänava rekonstrueerimine, mida alustati juba mullu sügisel.

Uue haigla ehituseks on eelarves viis miljonit krooni, millele lisandub 13 miljonit riigieelarvest. Ülejäänud finantseeringu suhtes, mis peaks tulema laenust, pole veel selgust. Valmivas Ülejõe tervisekeskuses käib ehitustöö ja sinna kulub 3,8 miljonit krooni. Jätkub keskraamatukogu ehitus. Pärnu uue kunsti muuseumi tarvis on plaanitud 1,7 miljonit ja kontserdimajale miljon krooni.

Veel on kavas Sauga mõisa maa-ala detailplaneering Uus-Sauga pikenduse ja Sauga jõe vahel, kus paistab avanevat hea võimalus rajada elamurajoon, samuti Riia-Mai-Tammsaare aiandi ala planeering, rääkis Vilgas.

Hetkel kuum