Sulev Oll • 25. jaanuar 2002 kell 11:14

13 Eesti linna saavad tervisevõrguks

Esmaspäeval, 28. jaanuaril, asutatavad 13 eesti omavalitsust Eesti Tervislike Linnade Võrgustiku.

Mittetulundusühinguna asutatavasse võrgustikku hakkavad kuuluma 12 linna - Elva, Haapsalu, Jõhvi, Kallaste, Keila, Kuressaare, Paide, Paldiski, Põltsamaa, Pärnu, Türi ja Võru ning Otepää vald.

?Loodav Eesti Tervislike Linnade Võrgustik on võtnud endale eesmärgiks täita WHO poolt võrgustikele seatud kriteeriume, et saada WHO võrgu akrediteeritud ja rahvusvahelise tunnustuse osaliseks,? ütles Kuressaare Tervisliku Linna projekti koordinaator Ingrid Tilts. ?See on üks viis, mis aitab kaasa meie riigi positiivse maine kujundamisele, tutvustades meid riigina, kus tehakse pingutusi selle nimel, et elukeskkond ja seeläbi inimeste tervis oleks parem.?

Tervislike Linnade liikumise idee ja põhimõtete propageerimiseks on Eestis toimunud kolm Eesti Tervislike Linnade Liikumise aastakonverentsi - neist esimene Kuressaares 1999. aastal, seejärel 2000. a Tartus ja 2001.a Pärnus.

Põhimõtete propageerimiseks ja edendamiseks on linnad teinud koostööd Eesti Tervisekasvatuse Keskusega. ?Tervislike Linnade liikumise eesmärgid kattuvad paljuski säästva arengu eesmärkidega,? märkis Tilts.

15 aastat Euroopas toimunud WHO Tervislike Linnade projektil on 44 liikmeslinna 25 riigis.

Balti riikides peale Kuressaare Tervislike Linnade Projekti liikmeslinnu veel ei ole, küll aga on Lätis ja Leedus olemas rahvuslikud võrgustikud.

Hetkel kuum