Ülo Toomsalu • 28. jaanuar 2002 kell 6:04

Savisaar lubab enesekriitilist võimu

Keskerakonna liidriks laupäeval tagasi valitud Edgar Savisaar rõhutas, et võimul olles peab olema enesekriitiline, seda enam, et riigikogus on eesmärkide läbiviimiseks vaid napp häälteenamus, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kriitika peab tõesti asenduma enesekriitikaga. Opositsioon peabki olema kriitiline, see on tema kohus. Need, kes on võimul, peavad ise tajuma, kus nad teevad vigu, ja seda ka välja ütlema. Ma arvan, et eelmise koalitsiooni üks nõrk koht oli see, et liiga kaua tegeleti iseenda kiitmisega, tajumata, et tegelikult oli tehtud juba väga suuri vigu,? rääkis Savisaar.

?Maal pääseb valla uus eneseregulatiivne protsess ja inimesed hakkavad tegema selgeid valikuid üle-eestiliste parteide vahel, sest Keskerakonna ja reformierakonna kokkuleppe kohaselt tulevad kohalikud valimised parteiliste nimekirjade alusel,? rääkis Savisaar. ?See on igati demokraatlik ning samm võimu konsolideerimise suunas.?

Uue koalitsiooni kohta ütles Savisaar, et see on tõesti üsna napp. ?Siim Kallas läks küll hästi läbi, ta sai rohkem hääli kui Laar omal ajal, aga ma arvan, et alati nii hästi ei lähe. Tegelikult arvan, et koalitsiooni toetus riigikogus on piiri peal või natuke üle piiri. Mul pole eriti roosilisi lootusi tulevikuks,? lausus Savisaar.

Hetkel kuum