30. jaanuar 2002 kell 9:31

Bush taotleb maksukärpeid ettevõtluse ergutamiseks

Oma esimeses kõnes olukorrast riigis seadis ergutas USA president George Bush Kongressi vastu võtma majanduse stimuleerimise paketti, et kavandatud maksukärbetega ergutada ettevõtlust ning selle kaudu uute töökohtade loomist.

?Head töökohad sõltuvad heast maksupoliitikast,? ütles Bush, ning kutsus seadusandjaid ühtlasi jätkama läinud aastal käivitatud 1,35 triljoni dollari suurust 10 aastale kavandatud maksukärbete paketti.

Samas hoiatas Bush, et pärast nelja aastat, mis USA föderaaleelarve oli ülejäägiga, on oodata ?väikest ja lühiajalist? defitsiiti.

Kõnes tegi Bush ettepaneku ka USA kaitsekulutuste järsuks suurendamiseks (suurimaks viimase 20 aasta jooksul) ning siseriikliku julgeoleku tagamiseks eraldatud summade kahekordistamiseks.

Ehkki Bushi populaarsus on tänu edukale võitlusele terrorismiga hetkel väga kõrge, kus 83% ameeriklastest kiidab presidendi tegevuse heaks, hakkavad majandusprobleemid ameeriklastele järjest enam muret tegema. Miljon ameeriklast on viimase aastaga töökohad kaotanud ning see võib vallandada kriitika, et Bush ei rakenda piisavalt abinõusid majanduse stimuleerimiseks. Just sama süüdistus takistas omal ajal Bush seeniori tagasivalimist USA presidendiks hoolimata edukast Lahesõjast 90. aastate alguses.

Hetkel kuum