Andres Kärssin • 6. veebruar 2002 kell 13:42

Tallinn asus majavalitsused ostnud firmaga läbirääkimistesse

Kell 15.00 täna algas Tallinna abilinnapea Toomas Vitsuti kohtumine mullu kaheksa majavalitsust ostnud kuid arvete maksmisest keelduva Kalanduse Maja ASi juhtkonnaga, linna edasine tegevusplaan selgub pärast kohtumist.

Vitsut ütles mõne tunni eest linnavalitsuse pressikonverentsil, et linn ei taha jääda antud küsimuses passiivseks pealtvaatajaks. 'Kohtumisel Kalanduse Maja juhtkonnaga tahame teada, kuidas nad edasi hakkavad tegutsema - kas lõpetavad pankrotiga või on näha väljapääsu,' lausus abilinnapea. Ta lisas, et linnavalitsus kujundab omapoolse seisukoha pärast kohtumist.

Toomas Tooli ja Rait Lukase firma Kalanduse Maja (uue nimega Baltic Real Estate Management) erastas mullu Tallinnas 8 kinnivarahooldusettevõtet, mille haldusalas elab kokku 370 000 elanikku. Nõuete kogusumma erastaja vastu küünib praeguseks 80 miljoni kroonini, sellest poole moodustavad soojavõlad, samas on firma elanikelt teenuse eest raha kogunud.

Erastamislepingu rikkumise eest peaks erastaja maksma linnale trahvi 24 miljonit krooni. Vitsuti sõnul on selle väljanõudmine väga võimalik musta stsenaariumi puhul. Samas märkis ta, et linna eesmärk pole ilmtingimata trahvisumma kättesaamine, vaid see, et elanikud segaduse tõttu ei kannataks ning ilma vee ja soojuseta ei jäeks.

Abilinnapea Rein Langi sõnul võib Kalanduse Majast linnaelanike kaela tulla hiigeljama.

Toomas Vitsut möönis, et olles tutvunud majavalitsuste kunagise müügikonkursi materjaliga leidis ta seal probleemseid momente. 'Võib oletada, et Kalanduse Maja tegevusel pole heatahtlikud motiivid,' lisas ta samuti.

Hetkel kuum