Ülo Toomsalu • 7. veebruar 2002 kell 6:09

Merelaevanduse kavatsesid osta Endel Siff ja Enn Pant

ESCO Holdingu poolt müüki pandud Eesti Merelaevanduse aktsiate ostu vastu tundsid kinnitamata andmetel huvi N-Terminal Grupi nõukogu esimees Endel Siff ning Tallinki juhatuse esimees Enn Pant, kes viimasel hetkel pakkumise esitamisest siiski loobusid, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eesti Päevalehelt anonüümust palunud allika sõnul kaalus lisaks Sifile ning Pandile Eesti Merelaevanduse aktsiate ostu ka Balti Cresco Investeerimisgrupp, mille juht Olev Schults on endine ESCO Holdingu nõukogu esimees.

?Cresco pole aktsiate ostuks pakkumist teinud ning ka ei tee,? ütles Schults Päevalehele. ?See on tekitatud müra,? lisas ta. Sifi ja Pandi kommentaare ei õnnestunud eile saada.

Päevalehe andmeil loobusid ärimehed Eesti Merelaevanduse aktsiate ostuks pakkumise tegemisest viimasel hetkel, kuna Merelaevanduse majanduslik seis on nõrk.

Enampakkumist korraldavast advokaadibüroost Lepik Luhaäär ei soovitud eile öelda, kui palju pakkumisi Eesti Merelaevanduse ostuks laekus.

Rahandusministeeriumi riigikassa osakonna juhataja Ülle Mathieseni andmeil oli eile hommikuks merelaevandusettevõtte aktsiate ostuks pakkumise teinud üks ettevõte.

Päevalehe andmeil võis pakkumise teha Norra firma Tschudi Eitzen. Tschudi Eitzeni juhatuse esimees Axel Eitzen tunnistas, et ettevõte kavatseb pakkumise Eesti Merelaevanduse aktsiate ostuks teha, aga ei soovinud avaldada pakkumise suurust.

Mathieseni andmetel tundis Eesti Merelaevanduse vastu huvi veel 3-4 ettevõtet, samas polnud eile õhtuks teada, kas mõni huvilistest ka pakkumise esitas.

Hetkel kuum