Ülo Toomsalu • 8. veebruar 2002 kell 6:58

Tallinna abilinnapea Vitsuti äripartnerist vend vahi all

Keskkriminaalpolitsei vahistas suurkelmuses kahtlustatuna Tallinna abilinnapea Toomas Vitsuti venna ja äripartneri Lauri Vitsuti, kes väidetavalt aitas poeketi Viimistlusvikerkaar omanikul Hansa Liisingult välja petta vähemalt seitse miljonit krooni, kirjutab Postimees.

Eesti üht tuntuimat ehitusmaterjalikaupluste ketti võib seetõttu oodata pankrot. 20. jaanuaril sulges klientide ees uksed keti suurim ja populaarseim ehituskauplus Tallinnas Rocca al Mare ärikeskuses.

Tänaseks on inventuuri sildi all kinni ka ülejäänud kaks Tallinnas ja Haapsalus tegutsevat Viimistlusvikerkaare kauplust.

Põhjus on selles, et poeketti haldava firma Hansainterjööri OÜ looja, ainuomanik ja juht Margo Kõrkjas (30) põgenes jaanuari viimastel päevadel Eestist teadmata suunas.

Nii arvab keskkriminaalpolitsei, kes kuulutab oma ärid makseraskustesse vaevlema jätnud Kõrkjase täna rahvusvaheliselt tagaotsitavaks, sest kahtlustab teda vähemalt seitsme miljoni krooni väljapetmises Hansa Liisingult.

Sama kahtlus on ka Lauri Vitsutil (37), kelle politseinikud vahistasid 30. Jaanuaril tema firma Majanduskaitse Büroo OÜ kontoris Tallinnas. Selle firma asutaja ja osanik on ka Toomas Vitsut. Tema arestimajas istuv noorem vend aga täna süüdistuse suurkelmuses, milles süüdimõistmisel võib Lauri Vitsutit oodata kuni kuueaastane vanglakaristus.

Hetkel kuum