Ülo Toomsalu • 11. veebruar 2002 kell 6:06

Laar ja Ilves jätkavad riigikogu realiikmetena

Peaministri kohalt tagasi astunud Isamaaliidu esimees Mart Laar ja Mõõdukate esimees, eksvälisminister Toomas Hendrik Ilves jätkavad tööd parlamendi reasaadikutena, kuigi Eesti poliitilises elus on enamasti kombeks, et erakonna liider juhib riigikogus olles ka oma partei saadikurühma, kirjutab Eesti Päevaleht.

Laar ja Ilves kuuluvad mõlemad eelmisest nädalast vaid riigikogu väliskomisjoni koosseisu.

Isamaaliidu fraktsiooni aseesimehe Andres Herkeli sõnul pole keegi saadikurühma liikmetest seni tõstatanud Laari fraktsiooni esimeheks valimise küsimust.

?Meil on kogu aeg olnud tava, et paralleelselt riigikogu esimehe ümbervalimisega pöördub ka fraktsioon kord-korralt oma juhtide küsimuse juurde tagasi,? sõnas Herkel. ?Sellel ajal oleme alati kas senise juhatuse mandaati pikendanud või valinud uued inimesed. See teema võib siis üles tõusta.? Korralised riigikogu juhatuse valimised toimuvad tänavu 28. veebruaril. Viimased kolm aastat on Isamaaliidu fraktsiooni juhtinud Tiit Sinissaar.

Herkeli väitel ei pea erakonna esimees olema tingimata ka parlamendifraktsiooni juht. ?Neid asju on lahendatud nii ja teisiti,? sõnas ta. Sama kinnitas ka Mõõdukate aseesimees Eiki Nestor, tuues näiteks Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare loobumise keskfraktsiooni esimehe ametist.

?Asi sõltub sellest, kuhu erakond oma rõhuasetused paneb. Mõõdukate puhul on päris selge, et fraktsiooni juhina jätkab Marju Lauristin. Toomas Hendrik Ilvesel on ees kaks väga tähtsat ülesannet, mis meie arvates võtavad kogu tema aja,? selgitas Nestor. ?Ühtepidi tuleb tal juhtida erakonda, mis on eriti tõsine töö valimiste eel. Teiseks me leiame, et Toomas on kõige õigem ja pädevam inimene Euroopa konventi. Rohkemat ei saa talt nõuda. Palju üks inimene jõuab??

Hetkel kuum