18. veebruar 2002 kell 12:38

Börsiülevaade: passiivsus pani aktsiahinnad seisma

Tundub, et kuna Tallinna börsil on suurte ettevõtete möödunud aasta majandustulemused enamalt jaolt teatavaks tehtud, on ka investorite jõud ammendanud. Tehingute arv kukkus täna alla kolmveerandsaja, mis on halvim tulemus peale pärast 3. jaanuari, mil turgu rõhus aastavahetuse pohmell.

Vaatamata passimisele istusid aktsiaid aga enam vähem ilusti möödunud reedeste sulgemistasemete juures.

Hinnanoteeringud kukkusid ainsana allapoole vaid Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsial.

Tänu ühele 10 000 aktsia suuruse tehingule üle mln kroonise päevakäibe täis saanud väärtpaber sulgus 75,25 kroonil ehk 0,7% miinuses.

Euroopas telekomisektor liigub tänasel väheaktiivsel päeval mõnevõrra rõõmsamalt kui ülejäänud sektorid tervikuna. Põhisüüdlaseks investeerimispank Goldman Sachs, mis näeb Deutsche Telekomi aktsial paarikümne protsendist tõusupotentsiaali.

Siiski on tõus kaunis ettevaatlik.

Erandiks on möödunud nädala keskel investorite poolt taasavastatud Leedu Telekomi aktsia, mis on viimase kolme päevaga visanud üles 20%, sellest tänase päevaga 2%.

Üks selle aasta igavamaid päevi oli ka Hansapanga <GR#EE.HP> aktsial. Väärtpaberi hinnanoteeringute vahe aeti huvipuuduse tõttu täna laiaks. Aktsia sulgus 195,67 kroonil ehk 0,1% plussis.

Kuna erinevalt tänasest on homme USA börsid avatud võib läbi Euroopa turgude elavnemise loota suuremat kauplemisaktiivsust ka Tallinna börsil.

Hetkel kuum