Ülo Toomsalu • 19. veebruar 2002 kell 7:04

Pärnu linnavalitsus tahab Vana turu putkade lammutamist

Pärnu linnavalitsus keeldus eilsel istungil andmast Ain Pajole kolmekümne Vana turu kioski kasutusluba ja soovib, et need lammutataks, kirjutab Pärnu Postimees.

Linnavalitsus põhjendas keeldumist sellega, et Hõbe, Karja, Väike-Posti ja Suur-Sepa tänava vahelise ala kohta on juba 1998. aastal kehtestatud detailplaneering, mille kohaselt kuulub olemasolev amortiseerunud hoonestus likvideerimisele ja putkade asemele tuleb turu omanikul rajada uus kaasaegne turuhoone.

Pajo esitas avalduse kümne kioski kasutusloa saamiseks juba mullu aprillis. Siis jättis linn avalduse rahuldamata põhjendusega, et polnud tõestatud nende ehitiste omandiõigus. Pajo vaidlustas linnavalitsuse korralduse halduskohtus, mis omakorda peatas haldusasja menetluse kuni Suur-Sepa 18 maa kinnistamiseni.

Möödunud aasta detsembris kanti kauavaieldud Vana turu maa lõpuks Pajo nimele kinnistusraamatusse ja turu omanik esitas linnavalitsusele uue avalduse kolmekümne kioski kasutusloa saamiseks. ?Loa saamisel oleks tekkinud võimalus kohtuvaidlus poolte kokkuleppel lõpetada,? märkis Pajo.

Linnavalitsus keeldus nüüdki kasutusluba andmast, leides, et see oleks vastuolus kehtiva detailplaneeringuga, mille järgimine on kohaliku omavalitsuse ülesanne.

Linnapea Einar Kelder ütles, et nüüd, kus maa on kinnistus, ei takista miski Ain Pajol linna ilmet rikkuvaid putkasid lammutamast ja kaasaegset turuhoonet ehitamast.

Pajo lausus linnavalitsuse korraldust kommenteerides, et ta ei taha küll kohut käia, kuid paratamatult tuleb seda teha, sest turg peab ehituskavadest hoolimata kauplemist jätkama. Pajo leidis, et linnavalitsuse käitumises puudub loogika.

Kõigepealt müüs linn need ebaseaduslikud putkad kui ärihooned ja tegi seda kinnisvarabüroo hindamise kohase turuhinnaga, nüüd aga keeldub neile kasutusluba andmast. Enamgi, kauplemisload neile kioskitele väljastas seesama linnavalitsus, nentis Pajo. ?Kaubelda võid, aga kasutada ei tohi,? lausus ta.

Hetkel kuum