Ülo Toomsalu • 19. veebruar 2002 kell 6:17

Riigikogu läheb energiaseaduse kallale

Sel nädalal parlamendis arutamisele tuleva energiaseaduse muudatuse vastuvõtmisel oleks võimalik asuda 1. aprilliks kavandatud uute elektritariifide alandamisele, usub eelnõu üks autoritest Ignar Fjuk.

SL Õhtuleht kirjutab, et praegu peab Eesti Energia elektrihinna muutusest kuus kuud ette teatama, aga eelnõu kohaselt saaks hindu alandada ilma ette teatamata.

?Kolmas lugemine on kavandatud juba neljapäevale, seega on lootus muudatus juba sel nädalal seadustada,? on eelnõu autor Fjuk optimistlik. ?Nii jõutakse enne 1. aprilli kavandatud massiivne hinnatõus üle vaadata, korrigeerida ja kõige jubedamad tipud maha võtta,? usub Fjuk. ?Eelnõu ei sisalda mingit konkreetset hinnamuutmist, vaid õiguslikku keskkonda tariifide ümbervaatamiseks.?

Autor ei arva, et riigikogus eelnõu üle palju vaidlusi tuleb. ?Majanduskomisjonis polnud ühtegi vastuhäält. Kõik saavad ju aru, et hinnatõus tulenes NRG lepingutest, mida nüüd ei tule,? räägib Fjuk.

Fjuki ütlust mööda hinnaalandamise mõte energiatootjale ei meeldi. ?Monopol ei salli, kui nendega suheldakse kui võrdne võrdsega või lausa riigi tasandil,? möönab reformierakondlane.

Hetkel kuum