Ülo Toomsalu • 28. veebruar 2002 kell 6:09

Suurärimees Aadu Luukas tahab Eestile oma Nobeli preemiat

Suurärimees Aadu Luukas on avaldanud arvamust, et Eesti-siseselt võiks välja anda Nobeli auhinna sarnast riiklikku preemiat ning auhinnafondi suurus võiks olla kaks miljonit USA dollarit ehk ligi 36 miljonit krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

Aadu Luukas jäi ideed kommenteerides tagasihoidlikuks, öeldes, et on säärase auhinna andmisest mõelnud, kuid väga intensiivselt pole tegutsema hakatud.

?Eestis võiks tõepoolest välja anda Nobeli-sarnast preemiat, kuid selle idee elluviimiseks vajan ma kaasamõtlejaid,? ütles Luukas. ?Kui vaatame Nobeli preemiat, siis seal on mitmeid valdkondi. Ei tea veel, kuidas seda preemiat Eestis nimetada, kuid idee tasuks kindlasti teostamist.?

Rahafondi suurust ei soostunud ta nimetama, kuid Eesti Päevalehe andmetele on summaks kaks miljonit USA dollarit.

Eesti Suurettevõtjate Assotsiatsiooni (ESEA) tegevjuhi Jaak Saarniidu sõnul on selle mini-Nobeli idee näol tegemist Luukase väga isikliku asjaga. ?Pole kahtlust, et suurettevõtjad on Luukase mõtte toetajad. Mitmed assotsiatsiooni liikmed on loonud omanimelised heategevusfondid, panustades just noortesse ning süsteemsetesse ettevõtmistesse,? märkis Saarniit. ?Luukas on juba avalikkuse tähelepanu vältides toetanud inimesi mitmetel elualadel ning pannud seega Eesti tulevikku ausa ja suure panuse.?

Hetkel kuum