Ülo Toomsalu • 1. märts 2002 kell 7:17

Rüütel pole leidnud julgeolekunõunikku

Eesti NATO-lootuse aastal pole riigikaitsenõukogu viie kuu jooksul kordagi kogunenud presidendilossi arutama Eesti kaitsepoliitikat ja riigipea Arnold Rüütlil pole julgeolekunõunikku, kirjutab Postimees.

Riigikaitse koordineerimine, muutunud julgeolekuolukord maailmas ja kuidas see mõjutab Eesti julgeolekukontseptsiooni, kahe- ja mitmepoolsed kaitsealased suhted suuroperatsiooni ?Kestev vabadus? taustal - loetles parlamendi riigikaitsekomisjoni esimees Tiit Tammsaar (Rahvaliit) teemasid, mida tuleks pea-, sise-, välisministrit ja Riigikogu esimeest ühendaval riigikaitsenõukogul presidendi nõustamiseks arutada.

Mullu oktoobri alguses ametisse asunud president Arnold Rüütel on riigikaitsenõukogu kokku kutsunud vaid esmatutvumiseks ja hiljem vabariigi aastapäeva eel auastmete andmise kooskõlastamiseks.

?Kritiseerisin eelmist presidenti, et ta riigikaitsenõukogu unarusse jättis, nüüd tuleb varsti hakata samu etteheiteid tegema,? märkis Tiit Tammsaar.

Julgeolekunõunikuta jäi president Rüütel veebruari algul, kui peaministri büroosse lahkus eelmise riigipea Lennart Meri tööle võetud Mari Tomingas. Uut julgeolekunõunikku pole president ja tema kantselei aga veel leidnud.

Hetkel kuum