Ülar Lauk • 4. märts 2002 kell 13:03

Andersen oli ka ühe finantspüramiidi audiitor

Audiitorfirma Arthur Anderseni ebameeldivused ei ole veel lõppenud: kompanii nõustus välja maksma 217 mln dollarit (3,9 miljardit krooni) kohtuvälise lahendi korras hagide rahuldamiseks seoses Baptist Foundation of Arizona krahhiga, kirjutab Vedomosti.

Andersen oli heategevusorganisatsioon Baptist Foundation of Arizona audiitor, millele kompanii möödunud reedel nõustus kohtuvälise kokkuleppe korras maksma 217 mln dollarit.

See on suuruselt teine kohtuväline kokkulepe audiitorfirma osavõtul. Suurim oli 1999 aastal, kui Ernst Young maksis 335 mln dollarit korporatsioon Cendant aktsionäridele.

Baptist Foundation of Arizona krahh 1999 aastal oli suurim mittekommertsliku organisatsiooni pankrot USA ajaloos. Heategevusorganisatsioon osutus finantspüramiidiks: juhtkond meelitas ligi kümneid miljoneid dollareid, et maksta suuri protsente varasematele klientidele.

Kolm organisatsiooni juhti tunnistasid ennast süüdi kriminaalkuritegudes, veel 5 tunnistati aferistideks ja väljapressijateks.

Juurdlus selgitas välja, et üks asjaolu, miks organisatsioon suutis kaua vastu pidada ja realiseerida oma kelmusskeeme, oli koostöö Anderseniga.

<#Vedomosti=http://www.vedomosti.ru/stories/2002/03/04-41-02.html>

Hetkel kuum