6. märts 2002 kell 7:38

Linn nõuab Toomas Tooli firmalt 135 mln krooni

Linnavalitsus esitas AS-ile Kalanduse Maja (praeguse nimega AS BREM) 135 miljoni kroonise leppetrahvi, mis tuleb äriühingul tasuda hiljemalt 12. märtsiks, teatas Raepress.

Nõue tuleneb AS-iga Kalanduse Maja sõlmitud lepingutes ette nähtud leppetrahvidest juhul, kui AS Kalanduse Maja ei täida ettenähtud tähtajaks oma kohustusi AS-i Tallinna Soojus ja AS-i Tallinna Vesi ees.

Tulenevalt linnale esitatud andmetest on kõik kaheksa AS-i Kalanduse Maja poolt ostetud aktsiaseltsi ja osaühingut jätnud täitmata oma kohustusi AS Tallinna Soojus ja AS Tallinna Vesi ees järgmiselt:

Priisle Kinnisvarahalduse AS on jätnud kohustuse täitmata 6 korral;Kristiine Kinnisvarahalduse AS on jätnud kohustuse täitmata 6 korral;Pelgulinna Kinnisvarahoolduse OÜ on jätnud kohustuse täitmata 4 korral;Kalamaja Kodu OÜ on jätnud kohustuse täitmata 6 korral;AS BREM Haldus on jätnud kohustuse täitmata 4 korral;AS Vanalinna Kinnisvarahooldus on jätnud kohustuse täitmata 5 korral;AS Kadrioru Majaühisus on jätnud kohustuse täitmata 9 korral;AS Pae Kinnisvarahaldus on jätnud kohustuse täitmata 5 korral.

Seega on kokku toimunud 45 rikkumist, mis igaüks toovad tulenevalt lepingutest kaasa 3 miljoni krooni suuruses leppetrahvi nõudeõiguse. (45 rikkumist x 3 miljonit krooni = 135 miljonit krooni).

Juhul, kui AS Kalanduse Maja ei tasu nimetatud tähtajaks leppetrahvi ülaltoodud summas, realiseerib linn äriühingu poolt antud pangagarantii 27 miljoni krooni ulatuses ning pöördub vajadusel nõude täies ulatuses rahuldamiseks kohtusse.

Hetkel kuum