Ülo Toomsalu • 7. märts 2002 kell 6:08

Eesti ja EL maksude osas erimeelel

Peaminister Siim Kallase esimesel ametlikul visiidil Brüsselisse tuli teravalt esile Eesti ja Euroopa Liidu (EL) erimeelsus maksupoliitika osas, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eile kohtus Kallas Euroopa Komisjoni laienemisvoliniku Günter Verheugeni ja siseturu- ja maksuvoliniku Frits Bolkesteiniga, teravaimaks jututeemaks oli tulumaksupoliitika.

Kuigi teema ei kuulu otseselt laienemisläbirääkimiste alla, tekitab reas liikmesriikides muret asjaolu, et Eestis ei maksustata ettevõtete reinvesteeritud tulu. Eelkõige Hispaania, Itaalia ja Prantsusmaa on andnud mõista, et Eestis on loodud lubamatult soodne maksukliima.

Kallas ütles, et Eesti soovib maksupeatüki sulgeda etteantud raamides.

?Seda teemat täiendavalt sinna juurde tuua ei ole praktiline, kuna see niisugune teema, et siis tõenäoliselt jäävad maksustamise peatüki läbirääkimised üldse venima, sest sellisel juhul me pole valmis mingiteks muudeks lahendusteks ka teistes küsimustes,? ütles Kallas.

Teiste küsimuste all pidas ta silmas Eesti soovi viivitada Euroopa Liidu aktsiisimääradega tubakatoodetele ning taotlust säilitada mõneks ajaks maksuvaba kaubandus.

Hetkel kuum