Ülo Toomsalu • 20. märts 2002 kell 6:10

EPL: Ametühing nõuab Tallinkilt palgatõusu

Homme kohtuvad esimeses läbirääkimiste voorus Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühingu (EMSA) ja Tallinki esindajad, et arutada uue kollektiivlepingu sõlmimist. EMSA eesmärk on saavutada 12% palga tõus, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kehtiv leping sõlmiti 1997 aastal ja see sisaldab tarbijahinnaindeksi tõusust lähtuvat palgatõusu punkti,? ütles EMSA tegevjuht Jüri Lember. ?Tallinkis on keskmine palk 9500 ? 10 000 krooni, kuid juhtkonna ja lihttööliste palga vahel on suured käärid. Tööliste palk on 4500 krooni, laeva juhtkonnal 30 000 ? 50 000 krooni.?

Lember siiski möönab, et arvestada tuleb ka omaniku sooviga investeerida konkurentsivõime säilimiseks uutesse laevadesse. Samuti muudab turgu tax-free kaubanduse kadumine, mis lööb ettevõtte eelarvesse 400 ? 500 miljoni kroonise augu.

Tallinki peadirektor Kalev Järvelill on äraootaval seisukohal, kuna ei tea nõudmiste sisu. ?Eks näis. Olen kindel, et jõuame kokkuleppele. Peame kindlasti rääkima palgasüsteemi ühtlustamisest, kuna suures ettevõttes on mõned töötajad ülemakstud, mõned alamakstud,? ütles Järvelill.

Hetkel kuum