Ülo Toomsalu • 26. märts 2002 kell 6:36

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Keskerakondlane Urmas Laht keelitas endist Vihula vallavanemat astuma Keskerakonda, kuid vallajuhi keeldumisel vabastati ta ametist.

Kesklinna vanem Erik Siigur tahab jätkata Elmar Sepa ajal pooleli jäänud linnakorterite üürileandmist ilma konkursita.

Saksamaa perefirma Lidl Stiftung Co kavatseb rajada Eestisse Säästumarketi-sarnase poeketi ja konkurents toob suure tõenäosusega kaasa toidukaupade hinnalanguse.

Postimees:

Kümned Pärnumaa Kilingi-Nõmme gümnaasiumi, Paikuse põhikooli ja Kihnu põhikooli õpetajad avastasid, et seisavad Eesti Demokraatliku Partei (EDP) nimekirjas, ehkki keegi neist pole kunagi sellesse parteisse astunud.

Kogumispensioni fondide valik, mis pidi algama juba tuleval esmaspäeval, lükkub vähemalt aprilli keskpaika, sest varem pole ühelgi fondil luba liitumisavaldusi vastu võtta.

Eesti turule laienev Saksa dicounter-tüüpi kauplustekett Lidl mõjutab praegustest turulolijatest kõige enam Säästumarketit, pakkudes odava hinnaga enimvajalikke kaupu.

Kuigi aprilli algusest väheneb energiaturu inspektsiooni nõudel veidi elektrienergia hinna tõus, vaidlustas Eesti Energia inspektsiooni vastavad ettekirjutused ning ei välista ka oma õiguste kaitseks kohtusse pöördumist.

SL Õhtuleht:

Rahvusooperi Estonia saal rõkkab õhtust õhtusse aplausist ning braavohüüetest. Samal ajal käärib majas palgakonflikt: muusikud on saanud teada, et nende loomingulise juhi Paul Mägi kuuteenistus ulatub 100 000 kroonini, ega lepi enam oma väikese töötasuga.

Virumaa Teataja:

Väike-Maarja ja selle ümbruse rahvas kavandab piketti ja korjab allkirju, et vältida eririskiga loomsete jäätmete käitlemise tehase ehitamist Kaarmasse.

Hetkel kuum