27. märts 2002 kell 9:00

Täna allkirjastatakse Phare rahastamismemorandum

Rahandusminister Harri Õunapuu ja Euroopa Komisjoni Delegatsiooni juht Eestis John Kjaer allkirjastavad täna kell 11.30 rahandusministeeriumis Euroopa Liidu Phare 2002. aasta rahvusliku programmi esimese osa finantseerimismemorandumi, millega lõpeb projektide ettevalmistusetapp ja algab nende rakendamine.

Euroopa Liidu Phare 2002. aastaprogrammi esimene osa rahastab nelja projekti raames ekspertabija investeeringuid, mis on vajalikud Eesti liitumiseks Euroopa Liiduga. Projektide põhieesmärgiks on aidata kaasa Euroopa Liidu seadusandluse paremale rakendamisele Eestis.

Allkirjastatava Eesti Phare 2002. aasta rahvusliku programmi esimese osa maht on 5,1 miljonit eurot ehk 79,8 miljonit Eesti krooni, mis eraldatakse Eestile tagastamatu abina. Eesti avalik sektor kaasfinantseerib ülaltoodud investeeringuid ja tegevusi 18,8 miljoni krooniga. Tänavu sügisel on oodata veel ka Phare 2002.aasta rahvusliku programmi teise osaja aasta lõpus piiriäärsete alade koostööprogrammi finantseerimismemorandumi allkirjastamist.

Phare toetuse tänavuse aasta kogumahuks kujuneb Eestile eeldatavalt kuni 40 miljonit eurot, mis oleks 14 miljoni euro võrra suurem Phare rahvusliku programmi mullusest mahust.

Hetkel kuum