Ülo Toomsalu • 28. märts 2002 kell 6:29

PM: Mustamäe haigla söökla eirab tervisekaitsjaid

Tervisekaitsenõuete täitmisega hädas Tallinna Mustamäe haigla sööklapidajat ootab järjekordne karistus selle eest, et firma lasi oma pagaritsehhil täistuuridel edasi töötada, kuigi tervisekaitsjad käskisid selle kinni panna, kirjutab Postimees.

Tallinna tervisekaitsjad käskisid Eesti ühe suurema haigla tarbeks toiduplokis kooke, pirukaid ja torte valmistava pagaritsehhi ajutiselt sulgeda juba 15. märtsil, sest seal rikuti ridamisi toiduhügieeni üldeeskirja punkte.

Haigla köögipoole eest vastutavale ASile Tampe anti siis kümme päeva aega, et tsehhis oleks muu hulgas vajalik kogus pesukohti, seinast kukkunud kahhelkivid taas paigas ning kokkade isiklikud asjad ruumist läinud, nagu seadus nõuab. See oli ühtlasi esimene kord, kui tervishoiuasutuse köök tuli hoopis sulgeda.

Pagaritsehhi eile uuesti üle vaatama läinud Tallinna tervisekaitsetalituse inspektor Irina Zimina leidis aga eest kolm taina kallal askeldavat naist ning küsis juhatajalt selgitust, miks töö keelust hoolimata edasi käib.

?Issake, andke tõesti andeks,? ehmatas ASi Tampe juhatuse tehnoloogist liige Helle Tamm. ?Lööge mind või siinsamas maha, aga sain aru, et keelatud on ainult valiktoodete tegemine, ning neid me ka ei tee.?

Tarbijakaitse otsusest valesti arusaamine sööklapidajat karistusest ei päästa, kuid eilseks polnud teada, milline see tuleb. Esimese rikkumise eest sai Tamm 1800 krooni trahvi.

Eelmisel aastal seitsme tervishoiuasutuse haldamiseks loodud Põhja-Eesti Regionaalhaigla kavatseb Mustamäe haigla sööklapidaja leidmiseks selle aasta lõpus välja kuulutada uue konkursi.

Hetkel kuum