Ülo Toomsalu • 4. aprill 2002 kell 6:09

EPL: Eesti on Läti ja Leedu suuremaid investoreid

Leedu statistikaameti teatel on Eesti suuruselt kolmas välisinvestor, kes on riiki suunanud üle 4,8 miljardi krooni, Lätis on Eesti kuuendal kohal, kirjutab Eesti Päevaleht.

Enim on välisinvesteeringuid eelmisel aastal Leetu tulnud Taanist ning Rootsist, vastavalt 8,9 ning 7,7 miljardit krooni. Kokku suunati Leetu välismaiseid otseinvesteeringuid 10,7 miljardit litti ehk 48 miljardit krooni. Eestist tulnud investeeringud moodustavad sellest kümme protsenti.

Lätti tehtud otseinvesteeringutest oli Eesti osa 2001. aastal 6,8 protsenti. Kokku investeerisid Eesti ettevõtted aastaga Lätti 2,6 miljardit krooni. Läti investorite edetabelit juhivad Rootsi ja Saksamaa vastavalt 11,6 ja 11,5 protsendiga.

?Kuna Eesti on suhteliselt uus investeerija, siis on loogiline, et kõigepealt uuritakse lähiturgude võimalusi,? ütles Eesti Panga avalike suhete nõunik Janno Toots.

Samas on lõunanaabrite otseinvesteeringud Eestisse üllatavalt väikesed ? Läti ja Leedu osa moodustab vaid 0,2 ja 0,5 protsenti investeeringute kogumahust (125 ja 258 miljonit krooni).

Hetkel kuum