Ülo Toomsalu • 4. aprill 2002 kell 6:20

PM: Räämas ilusalongid said trahvi

Tervisekaitse trahvis märtsis juuksuri- ja kosmeetikatöökodasid, kus ei koristatud ruume või ei puhastatud töövahendeid, ohustades kliente võimalike nakkuste levikuga, kirjutab Postimees.

Tartus said trahvi Stiilimaagia ilukeskus, Fantaasia ilusalong, Aili Ilusalong ning Vanemuise tn 47 asuv meestejuuksur. Jõgeva maakonnas trahvis tervisekaitse Mustvee Perejuuksurit, Sadala juuksurit Torma vallas ning Jõgevas Suur tn 24 asuvat ilusalongi. Põlvas teenis trahvi Võru tn 29 paiknev ilusalong ning Harjumaal Stella Salong.

Tallinnas peatas tervisekaitse ajutiselt Tatari tn 13 asuva ilusalongi tegevuse.

Enamikul juhtumitel olid trahvi põhjuseks probleemid puhtusepidamisel, steriliseerimisvahendite puudumine või ruumide sobimatus, ütles tervisekaitseinspektsiooni pressinõunik Agnes Jürgens.

?See aga tähendab nakkusohtu. Kui näiteks pediküüri- ja maniküürivahendid pole korralikult puhastatud, võivad levida nakkushaigused, seened jms,? lausus Jürgens.

Tartu tervisekaitsetalituse Tartumaa osakonna juhataja Sirje Raud ütles, et tihti olid puhtuse ja tööeeskirjade eiramised lausa elementaarsed. ?Kus olid ruumid mustad, kus ei puhastatud korralikult instrumente,? selgitas ta.

Isegi olemasolevaid koristusvahendeid ei viitsita vahel pesta või siis tehakse seda samas kraanikausis, kus pestakse ka kliendi pead, tõi Raud näite.

Teiseks probleemiks on tema sõnul see, et juuksurid ei orienteeru maaletoojate pakutavas desinfitseerimisvahendite suures valikus, ostavad sobimatuid vahendeid või ei oska neid korralikult kasutada.

Hetkel kuum