9. aprill 2002 kell 7:53

Börsiülevaade: börsil võib oodata taas suuri käibeid

Täna võivad dividende ihaldavad ja mitteihaldavad investorid tõsta Tallinna börsil taas käivet. Aktsiahindade osas eriti liikumist ei ole oodata.

Erandiks on Saku Õlletehase aktsia, mida täna ostes investor enam dividende ei saa ning mille tõttu peaks aktsia kukkuma kergelt allapoole 60 krooni joont.

Eilsest börsi 60 mln kroonisest päevakäibest andsid lõviosa, ehk vastavalt 35 ja 20 mln krooni, tehingud Saku Õlletehase ja Tallinna Kaubamaja aktsiatega.

Küllap puhus kaubanduskontserni aktsia lõkkele möödunud nädala reedel toimunud aktsionäride üldkoosolek, kus aktsionärid kinnitasid juhatuse ettepaneku maksta dividendideks 10 krooni aktsia kohta.

Kuna dividendiõiguslike Tallinna Kaubamaja aktsiatega kaubeldakse veel enam kui nädal, võib aktsia aktiivsus püsida. Samas ei usu eriti aktsia kosumist, sest kõrgem hind tõotab vastu tuua müügihuvi.

Väärtpaber lõpetas päeva 57,42 kroonil (3,67 eurol) ehk 3,7% miinuses.

Viimane dividendiõiguslik päev kutsus eile Saku Õlletehase aktsiaga tegema 35 tehingut.

Väärtpaber sulgus 65,72 kroonil (4,20 eurol) ehk 1% plussis.

Saku aktsiatega liikus päeva lõpus ligi poole miljoni aktsia suurune plokk ühelt kontolt teisele. Võib oletada, et tegu on maksude optimeerimisega ja täna näitab Saku taas eilsega sarnast käivet.

Maksude optimeerimine seisneb selles, et välismaine offshore-investor, kes peab maksma makse dividendidelt, kuid mitte kapitalikasvult, müüb aktsiad päevaks Eesti investorile, kes dividendidelt makse maksma ei pea ja saab tehingukahju kapitalitulust maha arvata.

Hetkel kuum