Ülo Toomsalu • 12. aprill 2002 kell 6:27

SLÕL: Varjunime all sõimaja osutus riigikogulaseks

Politsei tuvastas, et Riigikogu liige Värner Lootsmann sõimas internetis kohalike valimiste erakonna ideega välja tulnud Mihkel Tiksi.

Lootsman nimetas Tiksi ?juudaks?, ?mõttetuks meheks? ning soovitas tal ravile pöörduda, kirjutab SL Õhtuleht.

Tiksi avalduse peale selgitas politsei, et SL Õhtulehe ja Eesti Päevalehe interneti kodulehekülgedel ja interneti portaalis Delfi erinevate varjunimede all kirjutatud Tiksi solvavad kommentaarid pärinevad kõik keskerakondlase Värner Lootsmanni koduarvutist.

Kohalike valimiste erakonda puudutavaid artikleid kommenteeris Lootsmann politsei andmeil 31. märtsil ja 1. aprillil. Politsei teatas Tiksile, et Lootsmanni käitumises on kriminaalkoodeksi paragrahvis 130 ettenähtud tunnused (solvamine), ning soovitas pöörduda au ja väärikuse kaitseks kohtu poole.

Tiks ütleb, et kui kaitsepolitsei juhtumit uurima ei hakka, siis kaebab ta Lootsmanni kindlasti kohtusse.

Politseisse avaldust kirjutama minnes uskus Tiks, et kõigi solvangute taga on sama inimene. ?Aga selle peale ma poleks mingil juhul tulnud, et kommenteerijaks on tuntud keskerakondlane,? räägib ta. ?Soliidne ja väärikas riigikogu põhiseaduskomisjoni liige. Auväärsemat inimest on raske leida.?

56aastane Lootsmann ütleb esialgu SL Õhtulehele, et ei mäleta internetti selliste kommentaaride kirjutamist. ?Tegelikult ma ei ole neid kindlasti kirjutanud,? parandab ta end seejärel. ?Ei tea, kes seda teha võis.?

Lootsmann leiab, et ega Tiksile suunatud kommentaarides midagi hullu olegi. ?Kui vaadata, mida interneti kommentaarides öeldakse, siis pole nendes sõnades midagi nii hirmsat,? räägib ta.

Ta kinnitab veel kord: hoolimata kommentaaride leebusest tema neid kirjutanud pole. Seejärel lõpetab telefonikõne: ?Ma väga vabandan, aga rohkem ma nüüd küll rääkida ei saa.? Rohkem Lootsmann telefoni vastu ei võta.

Hetkel kuum