Ülo Toomsalu • 15. aprill 2002 kell 6:21

Sakala: Elektrikatkestuse põhjustas lohakus mullatöödel

Neljapäevase suure voolukatkestuse Viljandis põhjustas Paala järve ääres mullatöid tegev firma, kes purustas seal elektrikaabli.

'Lühiste tõenäoline põhjus on veevarustuse ja kanalisatsioonisüsteemi rekonstrueerimisega seotud laiaulatuslikud kaevetööd,' teatas Eesti Eneriga jaotusvõrgu infojuht Kaie Saar Sakalale.

'Elektri kadumise põhjustas Paala järve ääres oleva kaabli rike,' rääkis Eesti Energia teeninduse Viljandi müügisektori juhataja Tiit Laur.

'Kaablirikke kohal on näha, et seal on tehtud mullatöid,' vahendas Laur töömeestelt saadud infot. Esmaspäeval kaevab Eesti Energia katkise kaabli koha lahti ning siis loodetakse jõuda ka süüdlasteni. 'Neljapäeva õhtul kella poole üheksa ajal said kliendid elektri tagasi,' lisas Laur.

Neljapäeva hommikul lülitus välja kolm linna toitvat kuuekilovoldist kaablit ja seetõttu jäi vooluta üle kolmandiku Viljandi elektritarbijatest.

Rikke kiiret parandamist takistas asjaolu, et Tallinna tänavale rajatava uue autokeskuse ehitaja, aktsiaselts Vaiko oli vigastanud ehituspiirkonda läbivat reservkaablit ning Eesti Energia ei saanud seda kasutusele võtta.

Hetkel kuum