Ülo Toomsalu • 17. aprill 2002 kell 6:35

EPL: Sinissaar surub riigiraadio ja ETV toetust eelarvesse

Tiit Sinissaar on teinud ettepaneku kinnistada ETV ja Eesti Raadio arengukavas ette nähtud kolme aasta eelarve summad eelarveseaduses.

Kokku läheks arengukava kohaselt Eesti Televisooni toetuseks kolme aasta jooksul 795 miljonit krooni, millele lisanduks veel 120 mijonit krooni investeeringuid. Eesti Raadio saaks samal ajal kokku 370 miljonit krooni. Kokku ulatuks otsene toetus ilma investeeringuteta üle 1,1 miljardi krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Numbrite kinnistamine kolmeks aastaks muudaks organisatsioonid selleks perioodiks sõltumatuks valitsuse suvast,? kommenteeris Riigikogu liige ja ringhäälingu nõukogu esimees Tiit Sinissaar.

?See oleks järgmine samm arengukavale, et kinnistuksid põhimõtted, mille üle oleme pikalt vaielnud. Kui seda parandust seadusesse ei tehta, siis on arengukaval vaid moraalne tähendus, mis tähendab potjomkinlust. Teeme arengukava valmis, arutame, kuid jätame kõige tähtsama ? eelarve, siiski sõltuvaks iga-aastasest valitsuskoalitsiooni suvast,? rääkis Sinissaar.

Rahanduskomisjon ei ole seda parandust toetanud ja ehkki Tiit Sinissaar kinnitas, et ta esitab paranduse ka täna, ei olnud ta väga lootusrikas, et riigikogu seda toetab.

?Sel juhul pole ka ETV ja Eesti Raadio arengukava arutelul riigikogus erilist mõtet,? leidis Sinissaar. ?Kuid olen lõpuni optimist,? lisas ta.

Rahanduskomisjoni esimees Meelis Atonen ütles, et tema ei poolda sellise moel eelarveliste asutuste eelarvete ettemääramist kolmeks aastaks.

?Seda sooviks ju kõik riigieelarvest finantseeritavad asutused, kuid millega tegeleks siis järgmine riigikogu?? küsis Atonen.

Hetkel kuum