Peep Sooman • 23. aprill 2002 kell 14:46

Venelasi sibulateks sõimanud häkker astub kohtu ette

Peagi astub kohtu ette arvutihuviline noormees, kes sõimas vene erakondade võrgulehel venelasi sibulateks ja soovitas neil Venemaale pöörduda.

Kaitsepolitsei viis lõpule eeluurimise käesoleva aasta veebruaris vene erakondade poolt korraldatud teaduskonverentsi tutvustavat internetilehekülge muutnud 19-aastase noormehe suhtes, esitades talle süüdistuse arvutis olevate andmete hävitamises ja arvutisüsteemi ebaseaduslikus kasutamises, teatab Kapo oma pressiteates.

Esitatud süüdistuse kohaselt kõrvaldas Tõnis T. käesoleva aasta 26.veebruaril ebaseaduslikult vene erakondade korraldatud teaduskonverentsist teavitamiseks loodud Internetileheküljelt sinna välja pandud andmed. Andmete kõrvaldamiseks muukis Tõnu T. oma koduarvuti kaudu lahti kaitsekoodi ning muutis Internetis aadressile www.hot.ee/russconference välja pandud konverentsi tutvustavad materjalid loetamatuks. Lisaks sellele kirjutas ta avalehele fraasi: 'Ma ütlen teile, sibulad, sulaselges eesti keeles - minge m? ja kaduge Venemaale!!!'.

Tõnis T. on end kaitsekoodi kõrvaldamises ja andmete ebaseaduslikus muutmises täielikult süüdi tunnistanud, selgitades, et mingit soovi tal rahvusliku või poliitilise vihkamise õhutamiseks ei olnud. Kuivõrd ka kriminaalasjas teostatud lingvistiline ekspertiis ei tuvastanud rahvusliku vihkamise õhutamist Tõnis T. kirjutatud fraasis, siis süüdistust rahvusliku vaenu õhutamises talle ei esitatud.

Arvestades, et süüdistatav Tõnis T. tunnistas end temale esitatud süüdistuses täies mahus süüdi ning nii kannatanu kui ka süüdistatav olid lihtmenetluse kohaldamisega nõus, saatis uurija kriminaalasja materjalid Tallinna Prokuratuuri taotlusega lihtmenetluse kohaldamiseks.

Menetlust antud kriminaalasjas alustas kaitsepolitsei 28. veebruaril 2002 Nikolai Maspanovi esitatud avalduse alusel.

Hetkel kuum