Kaja Koovit • 24. aprill 2002 kell 14:07

Madis Võõras: P.T.A. pankrot pole Klementile saatuslik

'Kindlasti mõjutab P.T.A. pankrot Klementit, aga fataalset mõju sellel meie tegevusele ei ole,' lausus Klementi juhatuse esimees Madis Võõras.

Suuromanikuga seotud allhanked ja teised tellimused moodustavad Klementi selle aasta planeeritud käibest 13%. Võõras kinnitas, et muu toodangu müük Soomes ei ole kuidagi seotud P.T.A.ga ega ole seega suuromaniku pankrotist mõjutatud.

'Siin on meil leivad täiesti eraldi kappides olnud,' lausus Võõras.

Klementi juhatuse esimees lausus, et Klementil ei ole plaanis käed rüpes ootama jääda ning sellise kriitilise teema jaoks oli ettevõte juba varem valmis.

P.T.A. pankrot tekitab Klementile küll probleeme kasvõi seni suuromanike tellimusel tehtud toodangu eest raha kätte saamisel, kuid need probleemid suudetakse Võõrase sõnul lahendada.

Omatoodangu müügist laekub pidevalt raha, nii et ettevõtte juhi sõnul pole mõtet karta, et rahapuudus saatuslikuks saab.

PTA-le tehtud toodangu arvelt plaanitakse suurendada oma kollektsiooni valmistamist Klementi tsehhides, vähendades omatoodangu allhanget. Võõrase sõnul on suvi selleks sobiv aeg, sest siis on tellimusi rohkem kui täita suudetakse.

Sügiseks peaksid aga olema lõpule jõudnud läbirääkimised uute allhankepartneritega. 'Ühtegi inimest meil tootmise poolelt plaanis koondada ei ole,' kinnitas Võõras.

Võõras tõdes, et omatoodangu müük eeldab ka suuremas mahus käibekapitali olemasolu ning see küsimus tuleb ettevõttel kuidagi lahendada. Ettevõtte võlausaldajad ei ole senini oma otsust langetanud, sest polnud selge, mis suuromanikust saab.

Hetkel kuum